Jeżeli szukasz spokojnego i komfortowego miejsca na wypoczynek w Zakopanem (patrz tu), a jednocześnie chcesz mieć blisko do wielu atrakcji – apartamenty House’27 spełnią Twoje oczekiwania. Lokalizacja w centrum miasta przy bocznej uliczce Goszczyńskiego 15 jest pod tym względem doskonała.

Możesz delektować się w ciszy pięknem Tatr z okna swojego apartamentu lub wziąć plecak i ruszyć w góry albo skorzystać z innych atrakcji. Zakopane oferuje ich mnóstwo o każdej porze roku – dla dzieci i dorosłych.

Plac zabaw dla dzieci
i miejsce na ognisko

Regulamin placu zabaw i regulamin miejsca na ognisko

Krupówki – 500 m od House’27

Najsłynniejszy deptak Zakopanego tętniący życiem o każdej porze dnia przyciąga tłumy turystów. Nic w tym dziwnego, bowiem znajduje się tutaj wiele sklepów, klimatycznych knajp, restauracji, kawiarni, a także takie ciekawe miejsca, jak: Muzeum Tatrzańskie, neoromański kościół parafialny – najstarsza murowana świątynia Zakopanego czy przyległy do Krupówek park miejski im. Piłsudskiego.

Krupówki – Zakopane

Wielka Krokiew – 900 m od House’27

Wielka Krokiew – 900 m od House’27

Wielka Krokiew to jeden z symboli Zakopanego. Jest to największa skocznia narciarska w Polsce i jeden z dwóch dużych obiektów narciarskich w naszym kraju. Właśnie tutaj odbywają się zawody Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich – Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym zostały zorganizowane trzy razy, a dwa razy – międzynarodowa Zimowa Uniwersjada. Na Wielką Krokiew możesz również wjechać koleją linową i podziwiać przy dobrej pogodzie panoramę Zakopanego.

Wejście do Tatrzańskiego Parku Narodowego – 1000 m od House’27

Najsłynniejszy deptak Zakopanego tętniący życiem o każdej porze dnia przyciąga tłumy turystów. Nic w tym dziwnego, bowiem znajduje się tutaj wiele sklepów, Najbliższe wejście na szlak znajduje się w Dolinie Białego, do której prowadzi m.in. Droga pod Reglami od Wielkiej Krokwi. Dolina Białego to przyjemna i spacerowa trasa, którą bez problemu można pokonać nawet z dziećmi. Bardziej wytrawni wędrowcy mogą udać się dalej przez Czerwoną Przełęcz na Sarnią Skałę i wrócić Doliną Strążyską lub osiągnąć Przełęcz w Grzybowcu i podejść na Giewont. Możliwości jest wiele w zależności od kondycji, pogody i hartu ducha.

TPN

Centralny Ośrodek Sportu – 1000 m od House’27

COS zakopane

W Centralnym Ośrodku Sportu (COS) możesz skorzystać z wielu zabiegów odnowy biologicznej. W swojej ofercie COS wymienia m.in. kriokapsułę, fale uderzeniowe, hydromasaż suchy, fizykoterapię, hydroterapię, saunę i siłownię. Ciekawą atrakcją ośrodka jest lodowisko – największe na Podhalu oraz profesjonalny tor lodowy, z którego mogą korzystać nie tylko sportowcy. Na terenie COS znajdują się również pokoje z instalacją hipoksji, które imitują warunki odpowiadające danej wysokości w górach. Uwaga – w sezonie zimowym 2021/2022 obiekt jest nieczynny w związku z przebudową.

Aqua Park Zakopane – 1000 m od House’27

W nowoczesnym Aqua Parku oprócz tradycyjnych basenów znajdziesz wiele innych atrakcji, które przypadną do gustu szczególnie dzieciom: huśtawka wodna wywołująca falę, dzika rzeka przypominająca nurt górskiego potoku i zjeżdżalnie wodne. Do dyspozycji gości są również: zewnętrzny basen z wodą termalną i jacuzzi, a także grota solna, kręgielnia i sala zabaw dla najmłodszych. Dużą popularnością cieszy się taras widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama Tatr.

Aqua Park Zakopane

Snowlandia Śnieżny Labirynt – 1000 m od House’27

Snowlandia Śnieżny Labirynt Zakopane

Śnieżna Kraina Zakopanego znajduje się tuż pod Wielką Krokwią, a tworzą ją wybudowane ze sztucznego śniegu: Śnieżny Labirynt oraz Śnieżny Zamek z kilkunastometrowymi basztami, z których rozciąga się widok na Wielką Krokiew czy Giewont. Całości dopełnia tajemnicze miejsce ze śniegu i lodu z komnatami, w których znajdują się rzeźby ze śniegu autorstwa artystów z Podhala i Słowacji.

Kuźnice i kolejka na Kasprowy Wierch – 3000 m od House’27

Kuźnice to dzielnica Zakopanego o bogatej historii znana przede wszystkim jako centrum ruchu turystycznego i stacja startowa kolei linowej na Kasprowych Wierch. To również doskonałe miejsce na rozpoczęcie górskiej wędrówki. Niebieskim szlakiem dotrzesz na Polanę Konratową, z której łatwo już osiągnąć masyw Czerwonych Wierchów czy Giewont. Mniej zapaleni wędrowcy mogą wjechać koleją linową na Kasprowy Wierch i tym sposobem bez wysiłku osiągnąć grań Tatr i na tym poprzestać lub rozpocząć dalszą wędrówkę np.na Świnicę.

Kuźnice i kolejka na Kasprowy Wierch – 3000 m od House’27

Do ciekawych atrakcji dalej od Zakopanego należą również: Kładka w koronach drzew czy Termy Chochołowskie, do których można dojechać autem lub busem.